Odzyskaj dane za pomocą oprogramowania

Programowe odzyskiwanie danych

W przypadku software-owej utraty danych, pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że nie działamy na danym napędzie gdzie doszło do utraty danych. Każda sekunda, w której dysk jest podłączony do działającego systemu, jest sekundą, w której tracisz szansę na odzyskanie. Twój system operacyjny ciągle czyta i zapisuje na dysku, niezależnie od tego, czy aktywnie coś robisz, czy nie. Teraz, gdy Twój system postrzega usunięte dane jako „wolną przestrzeń”, z powodzeniem zastąpi ten obszar – wraz z szansami na odzyskanie.

Wyłącz komputer podłączony do dysku, z którego usunąłeś dane. Teraz, kiedy twój dysk jest „bezpieczny”, możesz zrobić klon dysku i spróbować odzyskiwać dane z klona. Istnieje wiele sposobów klonowania dysku, niektóre łatwiejsze i szybsze niż inne. Pod pojęciem „Klona” rozumiemy po-sektorowy obraz dysku.

Zeskanuj klona kilkoma różnymi programami odzyskiwania i porównaj to co tam znalazłeś. Niektóre programy potrafią mieć różne algorytmy do odzyskiwania danych dzięki czemu lepiej lub gorzej odzyskują dane. Zależy to też w większości od tego co potrzebujemy odzyskać i czy użyjemy w tym celu oprogramowania bezpłatnego czy płatnego.

Bez kategorii

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.