Toshiba jest najszybciej rozwijającym się dostawcą dysków HDD i SSD w roku 2016

Toshiba America Electronic Components, Inc (TAEC) ogłosiła dziś, że Toshiba, zaangażowany lider w sektorze nowych technologii, była w roku 2016 najszybciej rozwijającym się dostawcą zarówno w ogólnoświatowym segmencie dysków HDD wartym 25 bilionów USD, jak i w sektorze dysków SSD, wartym 17 bilionów USD. Szybkość tego rozwoju zmierzono w oparciu o ogólną kwotę osiągniętych z danego tytułu przychodów, jak i ilość wyprodukowanych jednostek. Wyniki badań w tym zakresie zostały ogłoszone w 2 ostatnich raportach zajmującej się badaniami rynkowymi firmy IDC: ?Ogólnoświatowy rynek półprzewodnikowych nośników pamięci ? aktualizacja, Q42016 2? i ?Ogólnoświatowe rezultaty sprzedaży dysków HDD Q42016 i kwartalna aktualizacja budżetu 3?.

Bogate portfolio Toshiby w zakresie dysków HDD i SSD umożliwiło tej firmie udział w niemal każdym segmencie rynku narzędzi przechowywania danych. To właśnie ten czynnik zdecydował, że Toshiba była w stanie z roku na rok zwiększać swoje przychody, aż osiągnęły one swoje apogeum w roku 2016. Potwierdzili to John Rydning i Jeff Janukowicz, wiceprezydenci IDC ds. badań rynkowych. ?Zważywszy na udane wprowadzenia na rynek, w ciągu mijających kwartałów, nowych produktów HDD i SSD adresowanych do dostawców usług chmurowych i tradycyjnego rynku IT, Toshiba jest na dobrej drodze do podtrzymania wysokości swoich dotychczasowych przychodów także w roku 2017?.

W segmencie HDD udział Toshiby w rynku wzrósł w 4 kwartale roku 2016 o 9 punktów procentowych, osiągając ostatecznie poziom 24%. Oznacza to 60-procentowy wzrost udziału w rynku w stosunku do 15% w 2 kwartale roku 2015. Toshiba była w roku 2016 jedynym dostawcą produktów HDD, którego przychody w tego tytułu w roku 2016 wzrosły, jak również wzrósł udział w ogólnej kwocie przychodów każdego segmentu tej linii włączywszy w to urządzenia mobilne, komputery stacjonarne, zoptymalizowane wydajnościowo jednostki korporacyjne i zoptymalizowane objętościowo jednostki korporacyjne. Biznes SSD także zanotował duży wzrost przychodów. Przychody Toshiby z tytułu narzędzi SSD wzrosły w roku 2016 z roku na rok o 114%, dzięki czemu firma może pochwalić się udziałem w ogólnych przychodach tej linii produktów pozycjonującym ją na 4 pozycji spośród wszystkich biorących udział w badaniu firm.

?Szybki wzrost, jaki dane nam było osiągnąć zarówno w segmencie SSD, jak i HDD wynika z zaufania, jakim nasi konsumenci darzą nasz zespół zarówno w Ameryce, jak i na całym świecie. Klienci wierzą, że nasza firma jest w stanie dostarczać szeroka gamę produktów, dzięki którym będą mogli szybko dostosować się w rosnących wymogów rynku i pozostać konkurencyjnymi w tym szybko zmieniającym się środowisku?, powiedział Steve Fingerhut, starszy wiceprezydent i dyrektor generalny działów HDD i SSD Toshiby. Te  wyniki to dopiero początek, jako że planujemy kontynuować rozwój naszych innowacyjnych produktów, których zadaniem będzie sprostać wzrostowi ilości danych oczekiwanemu przez klientów, chmurowe centra danych i aplikacje korporacyjne?.

Jako światowy lider technologiczny wprowadzający od lat nowe wciąż innowacje, Toshiba oferuje szerokie portfolio produktów HDD i SSD. Produkty te są odpowiedzią na pamięciowe zapotrzebowania korporacji, centrów danych i rynków klienckich. Firma odpowiadania na stawiane przed nią przez klientów wyzwania produkując innowacyjne modele HDD dla podstawowych segmentów rynku. Seria AL. skupia się na segmencie korporacyjnym, seria MG ma szerokie spektrum zastosowań związanych z klientem mobilnym, seria DT jest adresowana do tradycyjnego użytkownika desktopów. Rozwiązania Toshiby na rynku SSD także starają się odpowiadać na komunikaty o potrzebach dobiegające z różnych części rynku. Portfolio SSD obejmuje linię PX dysków SAS SSD, które zapewniają doskonałą wydajność i pojemność dla korporacji i środowisk o wysokim stopniu konwergencji. Seria ZD 6300, najbardziej wydajna pojemnościowo: dysk SSD o pojemności 7.68 TB, w formacie 2,5-calowym, z natywnym podwójnym portem NVMe 5. I seria BG: małe dyski SSD NVMe PCIe, przeznaczone dla dysków klienckich i aplikacji uruchamiających serwer.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.